Svetainės pritaikymo įrankiai

Apšvietimo valdymas jungikliais iš kelių vietų

 

Perjungiklis išoriškai niekuo nesiskiria nuo paprasto jungiklio. Jis šiek tiek kitaip veikia ir yra pajungiamas trimis laidais. Jis yra naudojamas, kai reikia junginėti apšvietimą iš dviejų vietų.

Kryžminis perjungiklis taipogi išoriškai nesiskiria nuo paprasto jungiklio, tačiau jis naudojamas, kai apšvietimą reikia junginėti iš daugiau nei dviejų vietų (gali būti ir iš šešių).

Paruošėme schemas, kurios vaizduoja, kaip yra pajungiamas apšvietimo jungimas iš daugiau nei vienos vietos.

Apšvietimo valdymas iš dviejų vietų

Į pirmąjį perjungiklį ateina fazinis laidas (rudos spalvos) iš paskirstymo dėžutės (skydelio), iš antrojo perjungiklio laidas eina į lemputę (rudos spalvos), o tarp savęs abu perjungikliai sujungti dviejų gyslų laidu.

Apšvietimo valdymas jungikliais iš kelių vietų

Apšvietimo valdymas iš penkių ir daugiau vietų

Į pirmąjį perjungiklį ateina fazinis laidas (rudos spalvos) iš paskirstymo dėžutės (skydelio), iš paskutiniojo perjungiklio laidas eina į lemputę (rudos spalvos), o tarp jų esančiame dviejų gyslų kabelyje jungiami kryžminiai perjungikliai (viduriniai, ne pirmas ir ne paskutinis). Kitaip tariant tarp paprastų perjungiklių įterpiami kryžminiai perjungikliai pagal poreikį, kaip pvz.: 5 vietų apšvietimo valdymas – fazinis laidas ateina į paprastas perjungiklį (1), kryžminiai perjungiklis (2), kryžminiai perjungiklis (3), kryžminiai perjungiklis (4), iš paprasto perjungiklio (5) išeina fazinis laidas į lemputę.

Apšvietimo valdymas jungikliais iš kelių vietų

Vilmos perjungiklių ir kryžminių perjungiklių jungimo schemos

Apšvietimo valdymas jungikliais iš kelių vietų

Rekomenduojame